15:27 Європейські країни закликають G7 знизити цінову межу на російську нафту | |
![]() Європейські країни закликають G7 знизити цінову межу на російську нафтуШість держав Європейського Союзу звернулися до Європейської комісії із закликом знизити встановлену країнами G7 цінову межу на російську нафту, яка нині становить 60 доларів за барель. Ця ініціатива має на меті суттєво скоротити доходи росії, що використовуються для фінансування війни проти України, водночас уникаючи різких потрясінь на глобальному ринку енергоресурсів. За інформацією Reuters, автором листа стали Швеція, Данія, Фінляндія, Латвія, Литва та Естонія. У зверненні підкреслюється важливість посилення санкцій:
Цінові обмеження та їх переглядНагадаємо, що цінові обмеження на російську нафту були впроваджені країнами G7 у грудні 2022 року. Вони встановили ліміти у 60 доларів за барель сирої нафти та 100 доларів за барель преміальних нафтопродуктів. Для інших видів нафтопродуктів межа становить 45 доларів за барель. Ці показники залишаються незмінними з моменту їхнього впровадження, хоча ціни на російську нафту протягом 2023 та 2024 років часто були нижчими за ці встановлені межі. Покращення ситуації на ринку нафтиЛист європейських країн також акцентує увагу на стабілізації міжнародного ринку нафти порівняно з кризовим 2022 роком. У зв’язку з цим уряди цих країн вважають, що зниження цінових обмежень нині є менш ризикованим для глобального ринку енергоресурсів:
Санкції проти енергетичного сектора росіїЦінові обмеження були частиною масштабних санкцій, запроваджених країнами G7, спрямованих на обмеження здатності росії фінансувати військові дії. Крім того, 10 січня США оголосили про новий пакет санкцій проти російського енергетичного сектора. Під обмеження потрапили такі гіганти, як "Газпром нафта" та "Сургутнефтегаз". Це має на меті позбавити росію мільярдних доходів щомісяця, ще більше ускладнюючи її військові дії в Україні. Європейські держави продовжують тиснути на Єврокомісію та міжнародну спільноту для посилення санкційного режиму проти росії, вважаючи це ключовим елементом боротьби за припинення агресії. | |
|
Всего комментариев: 0 | |